foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

5 czerwca br. w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Przemkowie odbył się już po raz siódmy konkurs o tematyce prozdrowotnej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu powiatu polkowickiego pn. "Żyjmy zdrowo i wesoło w zgodzie z naturą" pod patronatem Starosty Polkowickiego i Burmistrza Przemkowa.

Celem konkursu było utrwalanie zasad właściwego zachowania się w środowisku naturalnym i przyrodniczym oraz rozbudzenie u dzieci zainteresowań zdrowym i ekologicznym trybem życia.

W tym roku udział w konkursie wzięło 5 drużyn z Przemkowa, Polkowic, Chocianowa i Radwanic. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach takich jak „piramida żywienia”, „ekologiczne drzewo fortuny”, „segregowanie odpadów”, współzawodnictwo sportowe, a na koniec wzięły udział w sadzeniu drzewek i eksperymencie ekologicznym.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody w postaci medali, dyplomów, książek i słodyczy ufundowanych przez patronów konkursu – Starostę Polkowickiego Kamila Ciupaka, Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka, a także przez Nadleśnictwo Przemków i Radę Rodziców Publicznego Przedszkola Nr 1.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej imprezy i zapraszają w przyszłym roku.

 

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2024 Przemków Rights Reserved.