foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Świetlica Środowiskowa w Krępie ogłosiła dla swoich podopiecznych konkurs na najlepsze przebranie z okazji Halloween i podczas spotkania w dniu 28.10.2015 r., dzieci przemieniły się w wybraną przez siebie postać.

 

W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym, choć obecnie w wyeksponowanych miejscach domów umieszcza się wydrążone i podświetlone od wewnątrz dynie z wyciętymi kształtami różnych postaci oraz, w zależności od wyobraźni domowników, imitacje ludzkich czaszek, manekinów znanych postaci z horrorów. Również chodzenie od domu do domu i zbieranie przez dzieci cukierków zdarza się już coraz częściej. Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków.  W Halloween dzieci przychodzą przebrane za straszne postacie filmowe. Świetlica Środowiskowa w Krępie ogłosiła dla swoich podopiecznych konkurs na najlepsze przebranie i podczas środowego spotkania 28.10.2015 r., dzieci przemieniły się w wybraną przez siebie postać. Co niektórzy z dużym zaangażowaniem podeszli do zadania, a komisja konkursowa miała trudny wybór w wytypowaniu tego najlepszego.

Zabawa połączona została z nauką. W tym szczególnym dniu świetlicę odwiedzili przedstawiciele Koła PZW Nr 30 z Przemkowa Pan Jacek Cieślak i Leszek Cieślak, którzy przybliżyli naszym podopiecznym funkcjonowanie PZW. Celem spotkania było popularyzowanie i upowszechnianie wędkarstwa oraz wiedzy ekologicznej. Wędkarze omówili gatunki ryb jakie występują na naszych terenach, rodzaje wód, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytymi wieloletnią pracą w związku oraz wiele innych związanych z tym ciekawostek. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem wędkarskim (wędki, spławiki, przynęty, itp.) oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z wędkarstwem. Panowie już umówili się z najmłodszymi na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, podczas wspólnego wędkowania.

Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu na najlepsze przebranie, w którym zwyciężyła Magdalena Żeleźniak. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki oraz słodki upominek.  Nad organizacją spotkania czuwała opiekun Świetlicy Środowiskowej w Krępie Małgorzata Basałyga.

 


Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2024 Przemków Rights Reserved.