foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają na 5. Festiwal Wolnej i Niezawisłej, który od siedmiu lat wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

W ramach Festiwalu, dnia 3 marca 2019 r.  w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie o godz. 15:00 i 18:00, odbędą się dwa Koncerty Galowe w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Kolejny raz zostanie wręczona Nagroda im. Danuty Siedzikówny INKI Fundacja Armii Krajowej w Londynie.

W programie koncertów usłyszymy m.in. wybrane piosenki z płyt „Panny Wyklęte”, „Morowe Pannyoraz pieśni patriotyczne w aranżacjach Marka Pawełka, pod dyrekcją Janusza Wierzgacza przy akompaniamencie Orkiestry PASSIONART. Partie solowe wykonają laureaci III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”: m.in. Angelika Maszczak z Przemkowa. W koncercie wezmą udział chóry: Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Dominanta Choir – chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wielopokoleniowy Chór „Cantando Canzoni”, działający przy Centrum Kultury w Zakliczynie nad Dunajcem.

Wstęp na koncerty jest wolny, za okazaniem darmowego zaproszenia, które będą do odebrania w kasie Filharmonii Krakowskiej od 26 lutego w godzinach otwarcia kas. Zapraszamy do obejrzenia transmisji internetowej, która odbędzie się o godz. 18:00 na stronach organizatorów : www.ipn.gov.pl i www.passionart.org.pl.

DSC 0608

Beztytuu

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2024 Przemków Rights Reserved.