foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Już po raz jedenasty zorganizowane zostało Spotkanie Osób Niepełnosprawnych podczas XV Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie. Spotkanie odbyło się 27 września 2014 r. przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przemkowie.

W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie placówek z Głogowa, Szklar Górnych oraz dzieci i młodzież z terenu gminy Przemków. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 300 osób. Gości powitał Burmistrz Przemkowa Stanisław Pępkowski, przekazując drobne upominki promocyjne. Nagrody ufundowane przez Powiat Polkowicki wręczył także Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kowalski. Uczestników spotkania odwiedziły gwiazdy sportu Wojciech Fortuna oraz Jerzy Górski, którzy dopingowali ich na mecie XI Ogólnopolskiego Biegu po Miód. To właśnie bieg osób niepełnosprawnych rozpoczyna corocznie zawody.

Dzięki wsparciu Fundacji Polska Miedź S.A. uczestnicy i zaproszeni goście spotkania mogli cieszyć się licznie przygotowanymi atrakcjami. Dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania przygotowano dmuchańce, liczne konkurencje sportowe, zespołowe gry stolikowe. Do zabawy zaprosił także, występujący ze swoim programem, zespół wokalno-taneczny MOZAIKA. Ogromnym powodzeniem cieszył się punkt malowania twarzy oraz atrakcyjna loteria fantowa. Były wspólne występy, piosenki, a dla wszystkich uczestników spotkania zorganizowano poczęstunek: grochówkę i słodycze z kawiarenki. Spotkanie zakończyło się przemarszem barwnego korowodu na start XI Ogólnopolskiego Biegu po Miód.


Jak podkreślają uczestnicy spotkania, niezwykła atmosfera i moc atrakcji sprawiają, że chcą oni uczestniczyć w imprezie co roku.

 

 

 

 

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2024 Przemków Rights Reserved.