foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

10 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej Gminie święto szczególne. 100 lat ukończyła mieszkanka Ostaszowa – Pani Anna Olchowiecka.

Z tej okazji jubilatkę odwiedzili: Burmistrz Przemkowa Pan Stanisław Pępkowski i przedstawicielki Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do życzeń dołączyli się listami gratulacyjnymi Prezes Rady Ministrów oraz Wojewoda Dolnośląski.

W gronie rodziny i przy lampce szampana Pani Anna wspominała minione lata. Wcześnie owdowiała, (mąż zginął na wojnie), po przyjeździe na ziemie zachodnie z dwiema córkami pracowała w gospodarstwie rolnym. Zahartowały ją trudne i wymagające czasy. Wielu zajęciom musiała sprostać sama – praca w polu, obrządek gospodarski, szycie, pieczenie chleba. Prócz dwóch córek dochowała się 5 wnuczek, 6 prawnuków i 3 prawnuczek oraz 4 praprawnuków i 1 praprawnuczki. Do tej pory z sentymentem i tęsknotą wspomina kresy wschodnie. Bardzo lubi oglądać polskie seriale rodzinne. Nie chce podzielić się żadną receptą na długowieczność – każdy musi znależć swój sposób.

Życzymy Pani Annie dużo zdrowia i wielu jeszcze lat spędzonych w spokoju wśród najbliższych.


Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2024 Przemków Rights Reserved.